wtorek, 28 lutego 2017

Bądź pasjonatką życiaWarto mieć pasje. 
Ludzie z pasją mają w sobie coś przyciągającego, są dla nas dużo bardziej atrakcyjni od tych, którym wystarcza "zwyczajne" życie bez zainteresowań. Wokół nas może być mnóstwo ludzi inteligentnych i zaradnych, ale to ci, którzy oddają się swoim pasjom, przyciągają naszą uwagę.

Czy to nie jest wystarczający powód do tego, by zacząć rozwijać swoje pasje? 🙂

Niektórym realizowanie ich i podążanie za marzeniami przychodzi łatwo, innym trudniej. Nie zawsze mamy na to czas, pieniądze i przede wszystkim wystarczające chęci.

Obudźmy w sobie dziecięcy entuzjazm.
Gdy jesteśmy dziećmi dużo chętniej rozwijamy nasze pasje. Jesteśmy głodni wrażeń i bardziej otwarci na nowe doznania. Wraz z wiekiem dochodzą nam obowiązki i problemy dnia powszedniego, niestety ciekawość świata zanika, a wraz z nią i nasze zainteresowania.


Postarajmy się na nowo rozbudzić naszą dziecięcą ciekawość i powróćmy do naszych starych pasji. 

Sięgnijmy po zakurzone skrzypce, powróćmy do uwielbianych przez nas kiedyś lekcji tańca. Po prostu róbmy to, co kiedyś sprawiało nam przyjemność. Ja w wolnych chwilach chwytam do ręki blok, ołówek i szkicuję portrety. Nieważne co wybierzemy, możliwości jest mnóstwo, ważne by sprawiało nam to przyjemność i pochłaniało nas.Zmieńmy nastawienie na pozytywne.
Łatwo żyć z pasją, gdy mamy wymarzoną pracę i poukładane życie osobiste. Natomiast, co jeśli nasze życie nie wygląda tak, jak sobie to kiedyś wyobrażaliśmy? Czy mimo to, możemy się nim pasjonować?
Wszystko, co robimy, jeśli robimy z zaangażowaniem, to duża szansa, że stanie się to dla nas ciekawsze i dużo przyjemniejsze. Wielu z nas nie docenia tego, co ma i zamiast poszukać pozytywów swoich działań, woli wciąż narzekać na swój los. Nasze codzienne powinności są ważne i wartościowe, a jeśli poświęcimy im odrobinę uwagi, mogą okazać się również interesujące.
Jeśli z góry mamy negatywny stosunek, do tego co robimy albo wciąż działamy czysto mechanicznie, nie osiągniemy pełni szczęścia!

Otwórzmy się na nowe doznania.
W sytuacjach, gdy trudno oznaleźć nam radość i satysfakcję w życiu zawodowym, skupmy się na innych aspektach naszego życia i poszukajmy czegoś, co nas pasjonuje w innych miejscach, niedaleko nas.
Możemy odbębnić każdy kolejny dzień i po prostu egzystować albo przeżyć go w sposób wyjątkowy. Możemy zrobić zakupy jak zawsze w hipermarkecie, odhaczając kolejne produkty z listy lub wybrać się na spacer do pobliskiego bazaru i zachwycać zapachem "prawdziwego" pomidora.
Wszystko zależy od nas czy chcemy w pełni żyć, interesować się tym co nas otacza i pozwalać sobie na zachwyt w zwyczajnych sytuacjach. Na przykład, w drodze do pracy, gdy mijamy dom z pięknym
ogrodem, w którym kwitną niespotykane gatunki roślin. Zatrzymajmy się na chwilę, podziwiajmy je, zainteresujmy się nimi. Być może dla innych będzie to śmieszne, albo mało istotne- nieważne! Bądźmy otwarci na poznawanie nowych rzeczy, ludzi i doznań i nie wstydźmy się tego, nawet gdy są to rzeczy proste czy nawet banalne.
Najważniejsze, by w naszym codziennym, zwykłym życiu odnajdywać powody do radości i zachwytu!

Zbyt wiele ludzi umiera z obojętnym sercem i to okropny sposób na odejście z tego świata. Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec. 
 Beth Hoffmann.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pasjonatka Estetka , Blogger