piątek, 3 marca 2017

Dlaczego warto dbać o wygląd?Dbanie o wygląd dodaje nam pozytywnej energii i jednocześnie odwrotnie- dbanie o wizerunek wynika właśnie z naszego dobrego samopoczucia. To machina samonakręcająca się, gdy wyglądamy dobrze, mamy ochotę na to, by całe nasze życie równie dobrze się prezentowało! Mamy chęci i siłę do ulepszeń w sferze zawodowej, miłosnej i każdej innej. Dbając o siebie okazujemy szacunek sobie samej. Powinnyśmy to robić, bo w końcu kto zadba o nas lepiej niż my same? Każda z nas zasługuje na to, by dobrze wyglądać i czuć się dobrze we własnej skórze.

Niekiedy spotykamy na swojej drodze kobiety bardzo zaniedbane, co wynika z licznych kompleksów, niskiej samooceny i przekonania, że nie zasługują na to, co najlepsze. Być może chciałyby wyglądać lepiej, ale brak im wiary w to, że mogą to osiągnąć i nie robią nic w tym kierunku. Nic bardziej mylnego.. każda rzecz, jaką robimy dla poprawy naszego wizerunku, zbliża nas do tego, by czuć się atrakcyjną, spełnioną i wreszcie szczęśliwą kobietą. 
Należy wypracować sobie pozytywny stosunek do samej siebie i powoli, każdego dnia dążyć do tego, by patrząc co dzień w lustro móc się uśmiechać i czuć dumę. Każda z nas na to zasługuje i jestem głęboko przekonana, że każda z nas może to osiągnąć!


 Wiele kobiet, zwłaszcza intelektualistek uważa dbałość o wygląd zewnętrzny za rzecz błahą, która ogranicza nas mentalnie. Nie zgadzam się z takim przekonaniem. Jedno drugiemu nie przeszkadza. 
Możemy dbać o wygląd i jednocześnie o rozwój intelektualny, jeśli tylko nam na tym zależy. Dbanie o aparycję w żaden sposób nas nie ogranicza, a wręcz może nas zmobilizować do dalszego samodoskonalenia się. 
Oczywiście nie mam tu na myśli obsesyjnego dbania o wygląd, do którego Polki niestety mają skłonność. Wówczas, skupiając całą uwagę wyłącznie na swoim wyglądzie, zaniedbuje się inne sfery życia. Jednak nam nie chodzi o to, by non stop patrzeć w lustro i poprawiać makijaż w każdej wolnej chwili, lecz o to, by być zadbaną i czuć się dobrze z samą sobą. 

 Chcemy czy nie, to jak wyglądamy ma znaczenie. Każdy z nas, bez względu na to, co mówi, ocenia innych po wyglądzie. Nawet jeśli tego nie chcemy, czynimy to odruchowo. 
Natomiast też wszystko, czego doświadczamy i jak toczy się nasze życie, zależne jest w mniejszym lub większym stopniu od tego jak prezentujemy się światu. 
Jestem ciekawa, ile z was odczuło na własnej skórze tę zależność traktowania nas przez innych, tym lepiej, im lepiej się prezentujemy. Ja ciągle się z tym spotykam. Niejednokrotnie zauważyłam czy to w restauracji czy w banku, że jestem obsługiwana z większym zaangażowaniem, szacunkiem i uśmiechem, gdy wyglądam schludnie, jestem dobrze ubrana i wyprostowana;)- po prostu dobrze się prezentuje.
Pierwsze wrażenie jest niesamowicie ważne i wielu ludzi wyrabia sobie opinię o nas, na jego podstawie, więc my wyróbmy w sobie nawyk, by zawsze dobrze wyglądać. Ułatwi nam to życie i unikniemy dzięki temu niepotrzebnego stresu. Mniej będziemy skupiać się na tym jak odbierają nas inni, bo zawsze będziemy dobrze się prezentować. 

Dawniej ludzie bardziej dbali zarówno o swój wygląd zewnętrzny jak i o swoje maniery, bardziej zależało im na tym, co inni ludzie o nich pomyślą, mieli większy szacunek zarówno do innych jak i do siebie samych. Uważam te przemijające dziś wartości za piękne. 

Jeśli to myślenie uważasz za przestarzałe i w żaden sposób nie chcesz spełniać czyichś oczekiwań względem twojego wyglądu, postaraj się dobrze wyglądać dla samej siebie. Nawet, gdy masz słabszy dzień i nic ci się nie chce, jeśli nie zadbasz o swój wygląd, ten stan się nie poprawi, a wręcz bedzie tylko jeszcze gorzej- wiem to z doświadczenia :) Nie ma nic gorszego niż niedbanie o swój wizerunek z powodu lenistwa. Jeśli nie chce nam się zadbać o siebie, to do czego innego możemy mieć chęci? A nie ma skuteczniejszego sposobu na poprawę nastroju niż skupienie się na sobie, zadbanie o siebie, o swoje ciało, no może poza jedzeniem czekolady ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pasjonatka Estetka , Blogger