piątek, 31 marca 2017

Ubiór powinien definiować ciebie

Istotą posiadania własnego stylu jest stworzenie garderoby, w której każdy element określa ciebie, to jaka jesteś z natury, kim chcesz być, czym się zajmujesz na co dzień i to, jakie masz nastroje, potrzeby, plany i marzenia. Niech twój ubiór to wszystko wyraża. 

Ubiór powinien definiować ciebie twój styl ukazywać określać strój
Bluza- M by Maya Palma

Ubiór powinien ukazywać twoją naturę i styl życia

Moja natura jest bardzo dziewczęca, a lubię wszystko to, gdzie mogę wykazać się swoją kreatywnością, poza tym czuję się bardzo młodo, właściwie to jestem wciąż bardzo młoda;) ale duchem jeszcze młodsza! Z natury jestem też optymistką i lubię spontaniczne sytuacje. 
W mojej szafie nad spodniami jest znacząca przewaga spódnic i sukienek raczej krótkich, niezbyt dopasowanych, często zakończonych falbanami. Zazwyczaj takich, które nie krępują ruchów, tak, by w ciągu dnia móc w nich robić porządki oraz zakupy. Z tego samego powodu często noszę włosy związane w kucyk i wybieram buty na płaskim obcasie. Moje stopy szybko się męczą i już po półgodzinnym bieganiu po sklepach w obcasach miałabym dosyć. Sporo też w mojej szafie rzeczy w kolorze pudrowego różu, który również kojarzy się z dziewczęcą beztroską i optymizmem. 

Ubiór powinien ukazywać twoje nastroje

Co jakiś czas lubię również być elegancka, a także seksowna. Wówczas, szczególnie w weekendy, zakładam rzeczy w kolorze czarnym oraz białym, które zestawiam z eleganckim płaszczem i czerwoną pomadką. 

Ubiór powinien definiować ciebie strój określać kim jesteś swój styl

W mojej szafie, poza kolorem czarnym i zgniłą zielenią, dominują kolory jasne, przede wszystkim biały, pudrowy róż oraz siwy. To są zdecydowanie moje kolory i w nich czuję się najlepiej, świeżo, młodzieńczo i pełna pozytywnej energii!

Jak chcesz przedstawiać się światu, wymyśl swój wizerunek

Myślę, że mój strój ukazuje moją osobowość i charakter. Widząc kogoś tak ubranego jak ja, odebrałabym taką osobę za wolnego ducha, duszę artystyczną, osobę pozytywnie nastawioną do życia, ale też dokładną i przywiązującą dużą uwagę do wyglądu i do szczegółów. 
Natomiast, kiedy mijam kobietę w damskim garniturze i szpilkach mam wyobrażenie o niej, że jest kobietą sukcesu, aktywną zawodowo, silną, zdeterminowaną, seksowną i pewną siebie. 
Kiedy natomiast widzę dziewczynę, która codziennie ubrana jest w dres lub wyciągnięty sweter, mam wrażenie, że jest to osoba dość leniwa, nie przywiązująca dużej uwagi do swojego wyglądu i nie przejmująca się opinią innych ludzi. 
Niekiedy z taką oceną można się pomylić i oczywiście nie ma co generalizować, ale chcę wam uświadomić, że ubiorem świadomie bądź nieświadomie jesteśmy w stanie wiele wyrazić i uchylić rąbek tajemnicy o sobie ;)

Dlatego zastanów się, jak chcesz prezentować się światu i rób to! 🙂


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pasjonatka Estetka , Blogger