czwartek, 6 kwietnia 2017

Inspiracje
Potrzebujemy modowych inspiracji

Każda z nas potrzebuje jakichś inspiracji, dla nas może to być styl koleżanki lub znanej aktorki, wielcy projektanci inspiracje do tworzenia mogą brać z architektury lub natury. Z czegoś musimy czerpać nasze pomysły i właśnie o to chodzi. O szukanie inspiracji do tworzenia własnego wizerunku, ale nigdy o kopiowanie. 

Nie kopiujmy czyjegoś stylu, uatrakcyjniajmy swój własny dzięki inspiracjom 

Choć oczywiście sama szukam inspiracji i nie irytuję się też, gdy inni znajdują ją u mnie, to totalnego kopiowania czyjegoś wizerunku od butów po fryzurę, bądź czegoś bardzo charakterystycznego u danej osoby, po prostu nie lubię.

Bardzo rzadko decyduję się na zakup dokładnie tej samej rzeczy, którą już ma znana mi osoba, a szczególnie wtedy, gdy jesteśmy blisko i jesteśmy narażone na porównywanie. Jeśli natomiast zdarza mi się kopiowanie jakiegoś pojedyńczego elementu, to nigdy całej stylizacji. Nie chodzi o to, by nigdy w życiu nie kupować tego, co ma już twoja koleżanka. Zwłaszcza, gdy kupujecie w tych samych sieciówkach o takie powtórzenia przecież nie trudno. Istotne natomiast jest, by umiejętnie wykorzystać ten element stylizacji do utworzenia własnej stylizacji, zgodnej z twoim stylem i wkomponować go w swój unikatowy sposób. Dopasuj tę rzecz do siebie i zwyczajnie w inspirowaniu się kimś zachowaj umiar.

Pamiętaj, że nie ma nic fajnego w niemal identycznym ubiorze przyjaciółek w tym samym czasie! No chyba, że jest to wieczór panieński ;) 

Kiedy docenisz siebie i zrozumiesz, że nie musisz wyglądać jak ktoś inny, za to jak najlepiej ubrana ty, poczujesz ulgę, a gdy i w końcu odnajdziesz sposoby na to, by najlepiej się prezentować- satysfakcję.

W przeciwnym wypadku, gdy usilnie powtarzasz w całości czyjeś stylizacje bardzo często możesz nie uzyskać tak dobrego efektu, jak osoba, z której czerpiesz i wyglądać jak jej marna kopia. Każda z nas, ma inną figurę, typ urody, sposób poruszania się, wzrost, styl życia i przede wszystkim to nieuchwytne "coś" przez to wszystko jedna osoba będzie wyglądała i czuła się w czymś bajecznie, a inna nie będzie się już tak dobrze w dokładnie takiej samej stylizacji prezentować. 

Dlatego szukaj inspiracji, gdzie tylko chcesz, doceniaj ubiór koleżanek, podpatruj styl sąsiadek. I jeśli coś wpadnie ci w oko, kup coś podobnego i połącz z resztą swojej garderoby. Nie ma w tym nic złego.

Moje modowe inspiracje i autorytety w kwestii stylu umieszczam poniżej, ale o tym więcej w następnym poście :) 

Inspiracje modowe styl stylizacje autorytety moda ubiór inspirować się audrey hepburn garance dore olivia palermo inspirowanie szukać inspiracji jak znaleźć swój styl


5 komentarzy:

 1. Kasiu, a może przydałby się post z konkretnymi portalami, aplikacjami czy blogami gdzie można znaleźć mnóstwo inspiracji modowych i pielęgnacyjnych? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Donia, mówisz masz:) Mam nadzieję, że na razie to wystarczające rozwinięcie, a do tematu inspiracji szczególnie modowych będziemy wracać, pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń
  2. I zapraszam oczywiście do przeczytania najnowszego wpisu ;)

   Usuń

Copyright © 2016 Pasjonatka Estetka , Blogger