czwartek, 13 kwietnia 2017

Uszczuplanie garderoby wyzwala


Uszczuplanie garderoby pomaga w odnajdowaniu własnego stylu jak zmniejszyć liczbę ciuchów ubrań w szafie ograniczyć kupowanie nowych rzeczy szafa garderoba porządek bałagan ciuchy ubrania ograniczanie elementy garderoby jak znaleźć swój styl zakupy

Jak pozbyć się nadmiaru ubrań w szafie

Obecnie powstaje coraz więcej poradników na temat tego, jak zmniejszyć liczbę ciuchów w swojej garderobie. Właściwie można nawet napisać o aktualnym trendzie na uszczuplanie swojej szafy. Ja po przeczytaniu tego typu porad również postanowiłam przyjrzeć się bacznie swojej szafie i usunąć z niej niepotrzebne rzeczy. Skłoniła mnie do tego również jej mała pojemność oraz to, że po okresie długiego dość postu zakupowego od niedawna odświeżam swój look i uzupełniam tą moją małą szafę w nowe, obecnie pasujące do mnie i do tej pory roku ubrania. Zatem usunięcie tych niepotrzebnych ciuchów wydało się sprawą oczywistą i koniecznością. Jedna z porad na temat pozbywania się starych rzeczy z szafy, okazała się niezwykle przydatna, więc mogę wam ją śmiało polecić. Według autorki książki Modoterapia (o której wspominałam wam już ostatnio) zastanawiając się nad ewentualnym wyrzuceniem danej rzeczy wystarczy zadać sobie zaledwie jedno pytanie- "Czy kupiłabym to jeszcze raz?" I faktycznie ta metoda działa! Gdy spojrzałam na moje ubrania w ten sam sposób, w jaki patrzę na ubrania podczas zakupów, dużo łatwiej było mi podjąć decyzję o pozbyciu się kilkunastu z nich. 

Ogranicz kupowanie nowych ciuchów

Nie ma jednego jedynego sposobu na stylowe ubieranie się. Każda z nas wygląda dobrze w czymś innym. Gdy odkryjesz, co do ciebie pasuje i co leży w twoim guście o wiele łatwiej będzie ci komponować swoją garderobę. Kiedy masz szafę pełną ubrań sama nie do końca umiesz sprecyzować jaki jest twój styl, a to niedobrze. Właściwie im mniej w twojej szafie rzeczy, tym łatwiej tobie go odnaleźć i swój styl zdefiniować. Raczej mało prawdopodobne, by pasowało tobie, twojej urodzie, figurze dosłownie wszystko, co tylko znajduje się na sklepowych wieszakach. Trudno też uwierzyć mi w to, że podoba ci się wszystko, co aktualnie jest modne, co oferują sieciówki i proponują magazyny modowe. Ogranicz się do kupowania tylko tego, w czym wyglądasz dobrze, w czym fajnie się czujesz, co pasuje do ciebie i reszty twojej garderoby
Na temat ilości ubrań w szafie poradniki również dyktują swoje normy, mówią np. o dziesięcioelementowej garderobie. Ja akurat nie trzymam się jakichś sztywnych norm, po prostu zdaję się na swój własny rozsądek. Kupuję i zatrzymuję w swojej szafie wyłącznie to, co mi się naprawdę podoba i pasuje do mojego stylu. 


Uszczuplanie garderoby wyzwala pomaga w odnajdowaniu własnego stylu spójna garderoba jak zmniejszyć liczbę ciuchów ubrań w szafie ograniczyć kupowanie nowych rzeczy szafa garderoba porządek bałagan ciuchy ubrania ograniczanie elementy garderoby jak znaleźć swój styl zakupy

Spójna garderoba

Garderoba powinna być w większości spójna, tak byś mogła swobodnie łączyć jej różne elementy ze sobą i tworzyć różne, pasujące do ciebie zestawy. Nie napisałam jednak, że powinna być spójna w całości. Otóż taka dokładność i perfekcja w świecie mody jest po prostu nudna. Czasami mamy nastrój na coś zupełnie odmiennego, mamy ochotę zaszaleć i to jest super! Odgrywamy w życiu różne role, miewamy w życiu lepsze i gorsze okresy. W zależności od tego na jakim etapie życia aktualnie jesteśmy, też w różnych wydaniach chcemy ukazywać się światu. Ubiór jest do tego idealnym narzędziem. Dlatego twórzmy naszą garderobę w większości z pasujących do siebie elementów, które określają nas najbardziej, ale także z tych mniej oczekiwanych, bardziej ekscentrycznych i odmiennych, również nas określających, ale w nieco innym wydaniu. Przecież nie mamy tylko jednej twarzy;) 


Ograniczanie liczby ciuchów, tych w szafie oraz nowo kupowanych, do minimum nie jest łatwe. Od pozbywania się starych, niepotrzebnych czy niepasujących ubrań dużo przyjemniejsze i znacznie łatwiejsze jest ich kupowanie. Przypomniałam sobie o tym teraz, odświeżając swoją garderobę  i wzbogacając ją o nowe elementy ;) Kupowanie nowych ubrań, zwłaszcza po długiej przerwie, daje po prostu mnóstwo radości! Jednak, szczerze radzę wam ograniczać ilość ubrań w swojej szafie. To się sprawdza, naprawdę wyzwala i pomaga określić swój własny styl. Im mniej w twojej szafie chaosu i zbędnego bałaganu, tym łatwiej jest ci go odnaleźć! :)


Utrzymuj porządek w szafie

À propos bałaganu, nigdy nie dopuszczaj, aby wkradł się do twojej szafy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że po wielu miesiącach wygrzebuję z niej coś, o istnieniu czego zapomniałam albo co gorsze coś, co ma na sobie jeszcze metkę. To z pewnością nie ułatwi ci odnalezienia swojego stylu. 

A jak wy radzicie sobie z ograniczaniem ilości ubrań w swojej szafie? Macie jakieś 
swoje sposoby? Święta i początek nowej pory roku sprzyjają wprowadzaniu nowych porządków również w swoich szafach. Zatem powodzenia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Pasjonatka Estetka , Blogger